Tot ce merită să știi despre televiziune

Steaua Petrolul

Returul semifinalei Cupei României dintre Steaua și Petrolul, la Pro TV

2 April 2015

PRO TV va transmite în direct astăzi, 2 aprilie, de la 21:30, returul semifinalei Cupei României dintre Steaua și Petrolul.

Returul din semifinala Cupei României, Steaua – Petrolul (scor 1-1 în tur) va fi un meci cu toate armele pe masă. Dincolo de palmares, dincolo de miza jocului, meciul va fi unul incendiar și în tribunele Național Arena.

Steaua-Petrolul

Fanii formației ploieștene sunt încrezători în șansele echipei lor de a obține calificarea în finala Cupei României. Nu ar fi o premieră, Petrolul câștigând trofeul și în 2014.

În tur, Steaua a fost la un pas să piardă meciul de pe stadionul „Ilie Oană”. Cei peste 14.000 de suporteri petroliști au făcut o atmosferă de zile mari. Petrolul a condus aproape tot meciul, primul gol al partidei fiind înscris în minutul 22, de Tchite. Salvatorul roș-albaștrilor a fost Chipciu, care a înscris în minutul 94 cu o reluare în poartă din 6 metri.

Prima semifinală a Cupei României, cea dintre U Cluj și CFR, va fi difuzată miercuri, de la 21:30 la Sport.ro.

Ți-a plăcut acest articol? Dă-ne LIKE pe Facebook.