Modifica setarile cookie
Homepage  / Televiziune

Moment greu pentru Richard Abou Zaki la Chefi la cuțite - 28 aprilie 2025. „Mi-am pierdut toate forțele. Nu mai puteam sta în picioare”

de Roxana Mirea,

O nouă ediție a emisiunii Chefi la cuțite este difuzată luni, 28 aprilie 2025, la Antena 1. Concurenții se vor confrunta cu o provocare grea, iar tensiunile din bucătărie ajung la cote maxime. În plus, Richard Abou Zaki va trece printr-un moment foarte dificil.    

Provocare grea la Chefi la cuțite – 28 aprilie 2025  

O temă cu surprize și o poftă de victorie care încinge atmosfera: ediția din această seară Chefi la cuțite aduce un nou battle plin de adrenalină de la ora 20:30. Tensiunea se va simți din plin în toate taberele, atât pentru concurenți, cât și pentru Chefi, în cele mai grele momente ale sesiunii de gătit. 

Confruntarea a patra, din ediția Chefi la cuțite de miercurea trecută, a venit cu o reconfigurare în structura echipelor, trei concurenți noi fiind aduși din bootcamp, după amuleta dată de Chef Alexandru Sautner. Iar amuleta lui Chef Richard a adus o rocadă strategică între Cristian Buburuz și Bogdan Iancu – primul a plecat din tabăra portocalie spre cea verde, iar Bogdan i-a luat locul în echipa lui Chef Richard. Battle-ul a culminat cu un verdict în favoarea echipei conduse de Chef Sautner. Iar la final, Tiger a părăsit echipa roz cu cel mai mic punctaj la proba individuală.  

Moment greu Richard Abou Zaki la Chefi la cuțite – 28 aprilie 2025 

Urmează cod roșu în bucătăria Chefi la cuțite în această seară: pofta de victorie a celor trei echipe va încinge atmosfera. Iar tema le va da mari bătăi de cap concurenților.  

Este cea mai grea temă de până acum”, a comentat Chef Sautner. Totul va începe cu un avantaj ispititor pentru care se vor întrece chiar Chefii. Și va continua cu agitație maximă într-un battle încărcat de adrenalină.  

VEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 9

Tensiunea se va simți din plin în toate cele trei tabere. În echipa verde, unul dintre momentele critice va fi între Olivia Cucoș și Dragoș Dudu, cuțitul de aur.  

Dragoș e lider numai cu mine. Permanent pe mine mă presează. De ce nu are aceleași pretenții de la alți oameni? Eu i-am permis lui Dragoș să aibă încrederea în el, eu i-am dat valoare lui Dragoș în această emisiune”, va fi reacția Oliviei.  

De partea cealaltă, Chef Richard Abou Zaki va trece printr-un moment greu în timpul sesiunii de gătit. O situație neașteptată la bancul său de lucru îi va da emoții uriașe pentru rezultatul echipei sale: „Mi-am pierdut toate forțele, nu mai puteam sta în picioare”. Cum va decurge cel de-al cincilea battle și care va fi tabăra câștigătoare telespectatorii vor descoperi în ediția Chefi la cuțite difuzată de Antena 1, diseară, de la 20:30.   

Sursa foto-video: Antena 1

Citește și:

Urmărește-ne pe Google News
 
 
 
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te