Homepage  / Vedete româneşti

Gabriela Cristea, condițiile puse pentru revenirea în televiziune. Tavi Clonda, despre veniturile din online. „Am câștigat mulți bani”

Gabriela Cristea, condițiile puse pentru revenirea în televiziune. Tavi Clonda, despre veniturile din online. „Am câștigat mulți bani”
11

de Roxana Mirea,

Gabriela Cristea s-a retras din televiziune după 31 de ani de carieră. Vedeta se concentrează acum pe cofetăria sa. Tavi Clonda dezvăluie că soția sa ar putea reveni pe micul ecran, însă doar cu o singură condiție. Deși câștigau mii de euro lunar din campaniile pe Facebook, veniturile din online au scăzut recent. 

Gabriela Cristea, condiții pentru revenirea în televiziune 

Gabriela Cristea, una dintre cele mai cunoscute prezentatoare TV din România, a luat o decizie surprinzătoare la începutul anului 2025. După 31 de ani de carieră în televiziune, ea s-a retras de pe micile ecrane. Această schimbare a adus mai multă liniște în viața ei și a familiei sale. Soțul vedetei, Tavi Clonda, a oferit detalii despre noua lor viață. 

„E bine acum, mult mai bine. Am și eu timp mai mult. La fel și ea. Nu-mi vine să cred că după-amiezile am cu cine să le petrec. Nu mai am stresul ăla că trebuie să ajung acasă până la o anumită oră. Pot veni și mai târziu”, a declarat Tavi Clonda pentru cancan.ro.  

Deși Gabriela Cristea se bucură de noua sa viață, o revenire în televiziune nu este complet exclusă. Însă, vedeta ar reveni la TV doar cu o singură condiție: dacă i se va propune un proiect care să nu necesite prea mult timp.  

Ea nu mai vrea nimic acum. Dar dacă va primi vreun proiect drăguț, care să nu necesite prea mult timp, nu se știe din toamnă. (…) În timpul săptămânii eram terminați. Ea pica lată. A fost, a trecut. Și acum, tot eu duc fetele la înot, la gimnastică și tot eu le iau de la școală. Doar că acum le așteaptă ea acasă, cu mâncarea. Nu mai trebuie să le pun eu masa, să încălzesc. Ne împărțim treburile”, a mai povestit Tavi.  

Gabriela Cristea (14)Icon photoVEZI  GALERIA FOTOPOZA  1 / 11

Noile proiecte ale Gabrielei Cristea 

În prezent, Gabriela Cristea își concentrează energia pe propria cofetărie. Tavi Clonda a dezvăluit:  

„Se apucă de cozonaci, pentru cofetăria online și cea fizică. Asta îi ia timp mult acum. Se pregătește, trebuie să ia materialele. De asta nu mă ocup, sunt băgat în suficient de multe. Mi-am deschis acasă și propriul studio și am de lucru”, a adăugat artistul. 

Activitatea în mediul online 

Cuplul Cristea-Clonda a avut succes și în mediul digital. Tavi Clonda a menționat că veniturile din online au scăzut în ultima perioadă.  

„Aș mai schimba ceva cu online-ul. Momentan mi-am schimbat freza, cred că am făcut vreo 700 k de vizualizări pe Facebook cu subiectul ăsta. Noi cu Facebook-ul suntem, el e baza la noi. Am avut luni de zile când câștigam mii de euro. Asta acum vreun an. Că am fost printre primii, am câștigat mulți bani. Dar acum a scăzut foarte mult. Se încasează foarte puțin, au schimbat ei algoritmii. Nouă vizualizările nu ne-au scăzut”, a mai declarat soțul Gabrielei Cristea.  

Citește și:

Urmărește-ne pe Google News
Cel mai nou VIDEO
PE ACELAȘI SUBIECT
ALTE ARTICOLE INTERESANTE

Lasă-ne emailul tău ca să-ți trimitem zilnic cele mai importante articole scrise de jurnaliștii TVMANIA

Abonează-te
buton