Homepage  / Televiziune

Formula 1, Marele Premiu de la Singapore. Lando Norris a câştigat cursa de pe circuitul Marina Bay

de Redactia Tvmania,

Formula 1 a accelerat din nou pe un circuit stradal, ȋn acest weekend, cu Marele Premiu de la Singapore, unde Lando Norris şi-a adjudecat trofeul. A fost a treia victorie din cariera lui Lando Norris (McLaren), obţinută într-o manieră catergorică, într-o cursă pe care a condus-o de la cap la coadă.

Marele Premiu de la Singapore a fost difuzat duminică în direct la Antena 1.

Lando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 de la Singapore. Pe locul al doilea s-a clasat Max Verstappen, în timp ce a treia poziție a fost ocupată de Oscar Piastri. Pe următoarele locuri s-au clasat, în ordine: George Russell, Charles Leclerc şi Lewis Hamilton. Un superb foc de artificii a luminat cerul din statul Singapore la finalul cursei, pentru ca mai apoi chipul lui Lando Norris să fie proiectat pe celebrele turnuri „Marina Bay Sands” ale statului Singapore, alături de cifra 15, simbolizând astfel a 15-a ediție a Marelui Premiu de Formula 1 din Singapore.

Calendarul competiţional continuă în perioada 19-20 octombrie, în Austin, Texas, cu Marele Premiu al SUA.

Toate etapele competiţiei Formula 1, Formula 2 şi Formula 3 pot fi urmărite integral pe platforma AntenaPLAY. Antena transmite în exclusivitate Formula 1 în România, meciurile naționalei României până în 2028 și primele ediții FIFA World Cup™ din istorie cu 48 de echipe.

Sursa foto: Antena 1