Urmareste-ne pe
TV Mania

Tot ce merită să știi despre televiziune

Eurovision 2014

Eurovision 2014: Ascultă cele 16 piese din prima semifinală

6 May 2014

Eurovision 2014Ajuns la cea de-a 59-a ediţie, concursul muzical Eurovision se desfăşoară în Copenhaga, Danemarca. Prezentatorii galelor sunt Lise Ronne, Nikolaj Koppel şi Pilou Asbaek.

În prima semifinală, vor cânta concurenţi din Albania, Armenia, Azerbaidjan, Belgia, Estonia, Ungaria, Islanda, Letonia, Moldova, Muntenegru, Portugalia, Rusia, San Marino, Suedia, Olanda şi Ucraina.

Marea finală a competiţiei muzicale Eurovision va avea loc pe 10 mai.

UPDATE: Cele 10 ţări calificate în finală sunt: Ucraina, Olanda, Suedia, Islanda, Muntenegru, Rusia, Armenia, San Marino, Ungaria, Azerbaijan.

Ascultaţi aici cele 16 piese din prima semifinală, transmisă de TVR 1 începând cu ora 22.00:

ALBANIA: Hersi – „One Night’s Anger“

Merge în finala de pe 10 mai: ARMENIA: Aram MP3 – „Not Alone“

Merge în finala de pe 10 mai: AZERBAIDJAN: Dilara Kazimova – „Start a Fire“

BELGIA: Axel Hirsoux – „Mother“

ESTONIA: Tanja – „Amazing“

Merge în finala de pe 10 mai: UNGARIA: András Kállay-Saunders – „Running“

Merge în finala de pe 10 mai: ISLANDA: Pollapönk – „No prejudice“

LETONIA: Aarzemnieki – „Cake to bake“

MOLDOVA: Cristina Scarlat – „Wild Soul“

Merge în finala de pe 10 mai: MUNTENEGRU: Sergej Ćetković – „Moj Svijet“

PORTUGALIA: Suzy – „Quero Ser Tua“

Merge în finala de pe 10 mai: RUSIA: Tolmachevy Sisters – „Shine“

Merge în finala de pe 10 mai: SAN MARINO: Valentina Monetta – „Maybe (Forse)“

Merge în finala de pe 10 mai: SUEDIA: Sanna Nielsen – „Undo“

Merge în finala de pe 10 mai: OLANDA: The Common Linnets – „Calm After The Storm“

Merge în finala de pe 10 mai: UCRAINA: Mariya Yaremchuk – „Tick – Tock“

În cea de-a doua semifinală reprezentanţii României, Paula Seling şi Ovi Jacobssen, se vor lupta cu alte 14 ţări: Austria, Belarus, Macedonia, Finlanda, Georgia, Grecia, Irlanda, Israel, Lituania, Malta, Norvegia, Polonia, Slovenia şi Elveţia.

Ţările care s-au calificat direct în FINALA EUROVISION de pe 10 mai:

Danemarca: Basim – Cliche Love Song

Franţa: TWIN TWIN – Moustache

Germania: Elaiza – It is right

Italia: Emma – La Mia Città

Spania: Ruth Lorenzo – Dancing in the rain

Marea Britanie: Molly – Children of the Universe

mult: adev.ro/n2q1c9o/n2q1c9.
Ți-a plăcut acest articol? Dă-ne LIKE pe Facebook.
Loading...

Articole similare